Безоплатні медичні послуги у випадку інсульту під час війни

Програма медичних гарантій продовжує працювати навіть під час війни. Пацієнти, як і раніше, можуть отримувати пр безоплатно медичну допомогу, за яку сплачує держава.

Українці, які – через бойові дії – змушені були переїхати в інші регіони країни, можуть отримати необхідну їм медичну допомогу в медичних закладах за місцем фактичного перебування, місце реєстрації пацієнта не має значення.

Нагадуємо, серед безоплатних послуг, які гарантовані пацієнту з інсультом чи підозрою на нього:

– первинний огляд,

– термінова комп’ютерна томографія або магнітно-резонансна томографія,

– лабораторні та інструментальні дослідження.

Також до безоплатного пакета входять:

– тромболітична терапія включно з необхідними ліками,

– ендоваскулярне лікування (малоінвазивна хірургія судин головного мозку),

нейрохірургічна допомога,

– ліки з Нацпереліку,

– медичні вироби, які централізовано купують Медзакупівлі України.

Національна служба здоров’я України оплачує і вторинну профілактику інсульту, харчування в стаціонарі та медичну реабілітацію.

Пацієнту з підозрою на інсульт не потрібне направлення лікаря, щоб отримати медичну допомогу безоплатно, адже це – невідкладний стан. Допомогу медики надають незалежно від наявності направлення чи декларації з лікарем.

Звертаємо увагу, у разі необґрунтованої відмови у наданні медичної допомоги або якщо комунальний чи державний медзаклад, маючи змогу продіагностувати пацієнта, направляє його на платну діагностику у приватний, закликаємо звертатися:

  • до контакт-центру МОЗ – 0-800–60-20-19

  • або на гарячу лінію НСЗУ – 16-77.

У закладах охорони здоров’я, законтрактованих за Програмою медичних гарантій, не повинні брати кошти за надання медичних послуг чи діагностику, що входять у контрактні пакети.

Домедична допомога при гострому мозковому інсульті: що важливо робити і від чого слід утриматися

Своєчасна допомога хворому з інсультом у перші години має принципове значення і значно підвищує шанси на успішне лікування та одужання.Інсульт — це небезпечне порушення мозкового кровообігу, яке вимагає невідкладного лікування, тому при перших ознаках інсульту необхідно викликати швидку (103) або – за крайньої необхідності – самостійно доставити пацієнта у лікарню. Знання базових правил першої домедичної допомоги теж може відіграти важливу роль у збереженні життя та здоров’я постраждалого.

Після виклику “швидкої” варто:

  • заспокоїти постраждалого і пояснити, що допомога буде надана

  • дотримуватись вказівок диспетчера швидкої допомоги

  • надати постраждалому максимально зручного для нього положення (рекомендовано – підвищене положення голови 15-30 градусів)

  • забезпечити постійний нагляд до приїзду бригади екстреної медичної допомоги

  • при погіршенні стану постраждалого повторно здійснити виклик екстреної медичної допомоги

  • за можливості, зібрати у постраждалого максимально можливу кількість інформації (наприклад, стосовно точного часу погіршення стану, можливих обставин, які з цим пов’язані, наявних захворювань). Всю отриману інформацію передати працівникам бригади екстреної (швидкої) медичної допомоги або диспетчеру прийому виклику.

При цьому необхідно пам’ятати, що:

  • постраждалому не можна давати їсти та пити

  • якщо у нього до приїзду “швидкої” зникли наявні ознаки інсульту, – жодним чином не відміняти виклик.

Нагадуємо, що лікування інсульту є безоплатним для пацієнта. При цьому критично важливо доставити його в лікарню, яка має обладнання та спеціалістів, що можуть діагностувати тип інсульту в перші кілька годин пiсля появи симптомів.

Національна служба здоров’я (НСЗУ) оплачує лікарням надані медичні послуги і контрактує лише ті заклади, які гарантують цілодобову роботу фахівців необхідної кваліфікації та наявність спеціального обладнання для діагностики лікування інсультів (наприклад, КТ або МРТ, які дозволяють точно встановити діагноз).

Вам також має сподобатись...

ЦЕНТР ВАКЦИНАЦІЇ Сновської територіальної громади

Режим роботи:
середа, п’ятниця 13-00 – 16-00
неділя 09-00 – 12-00 (за умови попереднього запису)

Місце знаходження: м. Сновськ, вул..Гомельська,26 в приміщенні КУ «Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»

Отримати щеплення можуть всі охочі жителі громади віком від 18 років за умови попереднього запису за телефонами реєстратури КНП «Сновський ЦПМД» Тел. (098) 886-56-46, (098) 862-68-57

Вакцинація є БЕЗКОШТОВНОЮ

Бажаючим вакцинуватися необхідно бути в масці та мати при собі паспорт.

!!! При будь-яких ознаках нездужання (ознак ГРВІ, підвищена температура тіла, кашель тощо) вакцинація НЕ ПРОВОДИТЬСЯ